Nowe Forum Gospodarcze - XII. 2004 roku

Magazyn dostępny w kioskach "RUCH", urzędach pocztowych i prenumeracie, w numerze m.in. (w internecie: na niebiesko pola aktywne, kliknij, a uzyskasz więcej informacji). Aktualizacja w internecie w miarę napływu informacji, dlatego treść wydania tradycyjnego może się różnić od wydania internetowego.

Radzimy: Aby kupić "Nowe Forum Gospodarcze" najlepiej pytać w kioskach, w połowie każdego miesiąca!

R E K L A M A
Delta Travel - atrakcyjne wycieczki i wynajem luksusowych autokarów i busów. Kliknij a zapoznasz się z ofertą!

KLIKNIJ NA TYTUŁ A PRZECZYTASZ CAŁY ARTYKUŁ - jeszcze za wcześnie na archiwum!

   UKRAINA - pomarańczowa rewolucja - zobacz

Archiwalny numer IX/X.2004 - kliknij
Archiwalny numer XI.2004 - kliknij

new.gif (1556 bytes)Prywatyzacja PPKS Myslenice

22 grudnia 2004 r. nastapilo podpisanie umowy prywatyzacyjnej dotyczacej oddania do odplatnego korzystania Przedsiebiorstwa Panstwowej Komunikacji Samochodowej w Myslenicach (tzw. leasing) spólce Przedsiebiorstwo Komunikacji Samochodowej PKS Myslenice Sp. z o. o. zawiazanej przez pracowników Przedsiebiorstwa oraz Gmine Myslenice.
Umowa wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2005 r.
Czas trwania umowy - 15 lat.

UWAGA: Konkurs dla dziennikarzy i firm Zachodniej Małopolski! Weź udział! Poprzyj swojego faworyta!

Tradycyjnie jak co roku 
redakcja "Nowego Forum Gospodarczego"  
wspólnie z
Zarządem Głównym
Stowarzyszenia Przedsiębiorców Małopolski
ogłaszają konkurs dla dziennikarzy i firm Zachodniej Małopolski!
>> wiecej

new.gif (1556 bytes)Frąckowiakowie kochają zwierzęta

Przedstawiamy bardzo lubianą paręMarek_Frackowiak.jpg (18542 bytes) aktorską - Ewę Złotowską i Marka Frąckowiaka. Marek Frąckowiak, aktor filmowy i teatralny, gra aktualnie rolę ojca w popularnym serialu "Samo życie".. Ewa Złotowska, aktorka filmowa i telewizyjna, wydała niedawno swoją interesującą książkę pt. "Największe miłości świata", w której opisuje swoje przyjaźnie z domowymi zwierzakami, przyjaciółmi rodziny. O treści tej książki piszemy w mini - recenzji. Do doskonały prezent pod choinkę!

new.gif (1556 bytes)Wigilia w nowym domu
Z Januszem Radkiem rozmawia Monika Kaniowska

- Otrzymałeś Złotą Płytę zaH_Radek_fot_R_Maslow.jpg (17135 bytes) "Królową Nocy", obecnie wydałeś nowy, dobrze odebrany album "Serwus madonna". Co było inspiracją do powstania kolejnego krążka?
- Płyta "Serwus madonna" to wybór piosenek z Piwnicy pod Baranami. Piosenek, w których zachwyciła mnie pewna tradycja melodyki charakterystycznej dla piwnicznych kompozytorów, i poezja, czyli teksty Juliana Tuwima, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Wiesława Dymnego. "Grande valse brillante", "Tomaszów", "Skrzypek Hercowicz" czy "Sur le point d'Avignon" pozwalają mi opowiedzieć o kobiecej i męskiej wrażliwości, a oprócz tego zabawić się wokalnie jazzującymi improwizacjami czy skatami, które stosuję w interpretacji tych utworów.

new.gif (1556 bytes)Bojarska więcej niż na 10 minut

Mariola Bojarska -Ferenc,Okladka_ksiazki_M_Bojarskiej.jpg (25344 bytes) znana propagatorka zdrowego stylu życia, autorka programu "10 minut tylko dla Ciebie" napisała obszerną książkę pt. "Zatrzymaj czas". Książka adresowana jest do wszystkich kobiet, a szczególnie Pań, które przekroczyły magiczną "czterdziestkę"..
W sposób bardzo komunikatywny autorka opisuje choroby, z którymi borykają się kobiety w różnym wieku. Wiele uwagi poświęca kobietom przechodzącym menopauzę.. Na kartach książki znajdziemy wykaz zalecanych produktów dla białkowców, typów mieszanych oraz dla typów węglowodanowych. Podając konkretne przykłady wyjaśnia jak groźny dla naszego zdrowia i samopoczucia jest brak ruchu, brak właściwego odżywiania się i zaniedbywani podstawowych badań.

new.gif (1556 bytes)Mariola Bojarska- Ferenc:
Fitenss to zdrowie!

W autorskim programie "10 minut tylko dla siebie"Bojarska_z_nowa_ksiazka_fot_W_Adamik.jpg (27368 bytes) zaskakuje nas Pani nie tylko ciekawą choreografią, ale również ciekawymi gośćmi oraz wyszukanymi wnętrzami i plenerami.
Moim zdaniem, żeby mój program był na najwyższym poziomie, muszę mieć współpracowników najlepszych w tym zawodzie. Jestem producentką swojego programu i muszę dbać o jego szczegóły. Staram się by znaleźli się w nim ciekawi goście . Mój program odwiedziły największe fitnessowe gwiazdy na świecie, z Ameryki, Anglii, Szwajcarii itp. Dzięki współpracy z Nimi mogłam pokazać Polakom wszystko co najnowsze w tej dziedzinie na świecie. W moim programie występują również wspaniali Polscy instruktorzy, młodzi ludzie zafascynowani fitnessem podobnie jak ja. Sama wybieram miejsca w których nagrywamy program , starając się aby były one na jak najwyższym poziomie estetycznym.

ŚWIĄTECZNE ZAPROSZENIE

Zapewne w okresie najbliższych 2 tygodni częśc z Państwa odwiedzi światecznie udekorowany Krakow? Jeśli tak, to namawiam do skierowania swoich kroków na krakowski Mały Rynek do ośrodka kultury przy ul. Mikołajskiej 2 na wystawę fotografii chińskich pt. "Wspaniały świat Chin".
Wernisaż wystawy zgromadził setkę bardzo zainteresowanych Chinami i rozdyskutowanych osób , zdjęcia wzbudziły zachwyt.
Można je tam oglądać do 31 grudnia br. w godz. 9 - 19!. Zachęcam aby zobaczyć ekspozycję zwłaszcza w godz. 14 - 15, w słoneczny dzień, wtedy zachodzące za oknem galerii słońce niesamowicie rozświetla chińskie pejzaże na fotogafiach.

Z poważaniem
Wiesław Adamik

WIGILIJNA HISTORIA: Nie było miejsca dla ciebie...

Wtem do uszu ich dotarł dźwięk gongu umieszczonego przy drzwiach wejściowych. Bartowie popatrzyli po sobie, któż też może przyjść do nich akurat o tej porze. Przestraszyli się, może coś się stało w ich dalszej rodzinie, ale zaraz wykluczyli taką możliwość, przecież ledwie godzinę temu rozmawiali telefonicznie ze swoimi rodzicami i rodzeństwem. Z jednej i drugiej strony wszystko było w porządku.
Bart podszedł do drzwi i otworzył je. Obok niego stanęła również zaniepokojona jego żona, która w zostawiła w salonie Jurka pod opieką Kuby. Obydwoje w drzwiach zobaczyli staruszka. Przyzwoicie odzianego, przyprószonego padającym śniegiem, trochę tylko przygarbionego, popierającego się laską.
- Czym możemy Panu służyć - zapytał uprzejmie Bart. Był przygotowany na to, że może staruszek zaśpiewa kolędę, więc da mu parę złotych i będzie po kłopocie. Ale stary człowiek nie wyglądał na kolędnika, nie miał zresztą żadnych kolędniczych akcesoriów.


Małopolska musi zwrócić 1,7 mln zł
przeznaczonych na pomoc dla bezrobotnych

Nie zdąży wydać

Małopolska będzie musiała oddać do kasy państwa 1,7 mln zł, których nie zdąży wydać na pomoc dla bezrobotnych. Winne jest nie tylko Ministerstwo Gospodarki i Pracy, ale także przepisy, które nakazują, by pieniądze były rozliczone do końca grudnia. (Dziennik Polski)

 


Stanowisko

Zarządu Głównego
Stowarzyszenia Przedsiębiorców Małopolski
z dnia 1.XII.2004 roku
w sprawie niewykorzystania przez Wojewódzki Urząd Pracy
środków przeznaczonych na pomoc dla bezrobotnych.

Wiesław Adamik poleca w kinie

Kadr_z_filmu_Bezprawie.jpg (27985 bytes)

Raoul Bova zagrał rolę polskiego księdza

O głównej roli w filmie, którą zagra polski aktor Piotr Adamczyk już na łamach NFG pisaliśmy w wrześniu br. W "Storii di Karol" gra także plejada włoskich aktorów. Znany 33 - letni włoski aktor Raoul Bova grał w filmie o Karolu Wojtyle w reż Giacomo Batiato w najważniejszą po głównym bohaterze rolę - polskiego księdza Tomasza. Jest to w filmie postać duchowego powiernika w latach młodości polskiego papieża, postać fikcyjna, na którą złożyło się wiele autentycznych osób duchownych, jakie znał młody Wojtyła w najtrudniejszym dla niego okresie, kiedy zmarł mu ojciec

Obwodnica prawie gotowa

Można ominąć zatłoczone centrum Wadowic

Od wczoraj samochody jadące drogą krajową nr 52 mogą ominąć centrum Wadowic, jadąc nową obwodnicą. Przekazano do użytku kolejny, przedostatni już etap tej inwestycji. Blisko kilometrowy odcinek drogi od ulicy Wojska Polskiego do Batorego budowano kilka miesięcy.

Małopolska musi zwrócić 1,7 mln zł przeznaczonych na pomoc dla bezrobotnych

Nie zdąży wydać

Małopolska będzie musiała oddać do kasy państwa 1,7 mln zł, których nie zdąży wydać na pomoc dla bezrobotnych. Winne jest nie tylko Ministerstwo Gospodarki i Pracy, ale także przepisy, które nakazują, by pieniądze były rozliczone do końca grudnia.

WIADOMOŚCI LOKALNE MAŁOPOLSKI ZACHODNIEJ

WIĘCEJ W NUMERZE PAPIEROWYM NFG

Nowe Forum Gospodarcze - http://www.forum.man.pl